Ana Sayfa
19 Mayıs 2018 ( 1113 izlenme )
Reklamlar

30 Yıldır Aralıksız Oruç Tutuyor. Nedeni İse

30 yıldır aralıksız oruç tutuyor. Nedeni İse Kocaeli Gölcük’te market işleten Osman Ay (51), 30 yıldır aralıksız oruç tutuyor. Gençlik yıllarında 155 kiloya kadar ulaşan ve diyet yaparak 4,5 ayda 70 kilo veren Osman Ay, kilo kaybına rağmen oruç tutmayı bırakmadı.. Osman

Ay, 30 yıldır ara vermeden her gün oruç tutuyor. Gençlik yıllarında 155 kiloya ulaşan, uyguladığı diyetle 4,5 ayda 70 kilo veren Ay, 21 yaşından beri aralıksız oruç tutuyor.

’KİLO VERDİKTEN SONRA ORUCA BAŞLADIM’ Orucun kilo vermeye faydasının olmadığını belirten Osman Ay, “Lise yıllarında 155 kiloydum. Okul ile Çanakkale gezisine gitmiştik. Tartıcının önünde herkes tartılıyordu.

Sıra bana gelince ‘Benim tartım bozulur’ diyerek beni tartmadı. Çok üzüldüm. Eve döndüğüm zaman kilo verme kararı verdim. Ondan sonra büyük azim, irade ve sabırla 70 kilo verdim.

Kilo verdikten sonra oruca başladım. Yani kesinlikle oruç kilo verdirmez. Oruç tutarak kilo vermedim. Oruç tutmak gerçekten bambaşka bir duygu” diye konuştu. Oruç tutacaklara tavsiyelerde bulunan Osman Ay, “30 yıldır oruç tutuyorum.

Oruç açarken birden yüklenmeyin. Çorba veya salata gibi hafif şeylerle başlayın. Sahurda da yağlı ve baharatlı ürünlerden kaçınılması gerekiyor. Çünkü çok şeker veya çok acı insanlarda acıkma ve susuzluk hissettirebilir. Tahıllı ve lifli gıdalara ağırlık versinler. Bu dönemde günler de çok uzun olduğu için zor oluyor” dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Helal be size ancak bu kadar güzel oynanır köylü güzelleri. Böyle Karın Olsa ........... Markette kız bakın neler yaptı Ezan Okuyan Horoz....