Corona Virüsü 12 günde Kovid-19’u yendi mücadelesini anlattı

Vatan Gazetesi ve Mutlu Dergi Grubu’nun eski sahibi Zafer Mutlu 64 yaşında olmasına karşın çok kısa bir sürede kovid-19 yani yeni tip koronavirüsünü yendi ve sağlığına kavuştu.

Doktorunu aradı ve şu sözleri kullandı: “Amerika’daydım. Bir şeyler hissettim. Çünkü ben normalde grip falan olmam. 7-8 yıldır hiç olmadı. Baktım, her tarafım ağrıyor, biraz tatsız. Hemen doktorumu aradım.”

Ardından havaalanından anında hekimine gitmek istediğini dile getiren Zafer Mutlu, saat 7’de uçaktan indim, 11’de ki randevuma gittim, ilk muayene sonrası: ‘Durum iyi değil. Zatürre başlangıcı var. Ateşin yüksek. Bizce corona’sın’ diye eklediler.

İlginçtir ki ilk test negatif çıktı. Bu hale karşın hayır bir daha bakacağız sen pozitifsin dediler. Tedaviye de anında başlanıldı. Ve ikinci test neticesi da geldi, pozitif çıktı.

Eski Kara Kuvvetkerli Komutanı Aytaç Yalman gibi, evvelce negatif, akabinde tersi çıkabiliyormuş. 64 yaşında ki Zafer Mutlu, süreci iyi atlattığını dile getirdi, ilk 3-4 gün zorlandığını dile getirdi. İyi bakıldığını, 2 antibiyotik ile ünlü sıtmayla mücadelede sarfedilen bir ilaç verdiklerini belirtti. Burası mühim ki 2 antibiyotik ve sıtma ilacını söylemesi dikkatleri çekti.
Reklamlar