Reklamlar

Coronavirüsü Tedavisi İçin İlaç Bulundu Ve Test Sonuçları Kanıtladi

VİRÜS İÇİN EVİNDİREN GELİŞME
Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede birçok ülkeye yayılan yeni tip korona virüs (Kovid-19) salgını nedeniyle şu ana kadar 7 bin 951 kişi hayatını kaybetti. Dünyada büyük korku yaratan ölümcül virüsle ilgili Çin’den çok önemli bir açıklama yapıldı. Buna göre “Favipiravir” isimli ilacın yeni tip korona virüsün iyileşme sürecini 11 günden 4 güne indirdiği kanıtlandı.Çin Ulusal Biyoteknoloji Geliştirme Merkezi başkanı Zhang Xinmin tarafından konu ile ilgili olarak bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada Shenzhen’de 80 hastayı kapsayan bir klinik araştırma yapıldığını belirterek, “Favipiravir” isimli ilacın hafif ve düzenli vakalar için iyileşme süresini 11 günden 4 güne indirdiğini ifade ederek yan etkisinin gözlemlenmediğini belirtti.

Öte yandan, Çin Ankara Büyükelçiliği de bu önemli gelişmeyi sosyal medya hesabından duyurdu. Sosyal medya aracılığı ile yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Favipiravir isimli ilacın KOVID-19’un iyileşme sürecini 11 günden 4 güne indirdiği kanıtlandı! 2014’ten beri Japon eczanelerinde bulunan ilacın etkinliğini Çin Ulusal Biyoteknoloji Merkezi başkanı Zhang Xinmin Salı günü yaptığı toplantıda anlattı”
Reklamlar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
kardeşini mutlaka ve mutlaka mıncıklayacaktır....