Reklamlar

Eşinize bol bol iltifat edin!

Ailesel bağların kişilerin davranışlarında etkili olduğu toplumlarda bazen çok küçük nedenler, evliliği çekilmez yapabiliyor.

Evlilikte en önemli sorunlar arasında, eşler arası iletişim süresi, kendi aileleri ve eşlerinin aileleri ile olan ilişkileri, toplumsal hayata yönelik davranışlar, ekonomik sorunlarla başa çıkabilmeleri, mesleki durumları sorunlarını çözmede kullandıkları yollar, eğer çocukları varsa onların bakımı ve yetiştirilmesindeki farklı bakış açıları ve cinsel hayatlarındaki yetersizlikler sayılabilir.


Devamı için Resimlere Tıkla....Evliliklerdeki sorunlar, hamilelik, düşük ya da kürtajlar, çocuk sahibi olma, ağır hastalıklar, hastanede yatırılma, yoğun ekonomik sıkıntı dönemleri, mesleki konumdaki değişimler, yeni bir yerleşim yerine taşınma, emeklilik gibi kişilerin hayatını etkileyebilecek pek çok değişim sonrasında başlayabiliyor. Kişilerin çocuklarının hastalanmaları ya da çocukların kaza ya da hastalık sonucu ölümü sonrasında da boşanmalar artıyor. Kadınlarda vaginismus ve anorgazmi, erkeklerde ise erken boşalma ve erektil (cinsel organda sertleşme) fonksiyon bozuklukları evlilikte ortaya çıkan en önemli cinsel sorunlar arasında gösteriliyor.Farklı dinler, milletler, mezhepler, farklı sosyo-ekonomik düzeye sahip aile yapıları gibi birbirlerinden çok farklı sosyo-kültürel değerlere ve yargılara sahip olan çiftler de evlilikte önemli sorunlar yaşıyor. Bireyler çevreden gelebilecek baskı ve zorlamalara göğüs gerecek yapıda ve bunun için gerekli maddi ve manevi güce sahip değillerse birbirlerine ve evliliklerine sahip çıkamayabilirler. Ancak her ikisi de çevrelerine gerekli sınırları koyabilmek için yeterli birikime ve kişilik yapılarına sahipse, evlilikleri çok mükemmel de olabilir.
Reklamlar
05 Mart 2018
Reklamlar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
kız fena yakalandı....